NOVINKY

arr3Nová funkce - propojení s online vyhledávači Manažer online slovníků Od verze Magnus 9.1.0.0 můžete použít přímo z okna slovníku funkci...

KONTAKTY

Multioborové překladové slovníky Magnus
Vývoj a distribuce překladových slovníků pro PC
tel: +420 775585574
info@vocab.cz

PODPORA » FAQ
FAQ

Jestliže zde nenaleznete odpovědi na váš problém, kontaktujte prosím technickou podporu (podpora@vocab.cz)


Nainstaloval jsem slovníky Magnus z instalačního balíčku, ale v nabídce Start/Programy se zobrazuje pouze anglicko-český a německo-český. Kde jsou ostatní jazyky?

Instalační procedura je nastavena implicitně tak, že se instaluje pouze angličtina a němčina (včetně podpory výslovnosti). Je to nejčastější kombinace. Chcete-li používat jiné jazyky, např. ruštinu nebo francouzštinu, pak spusťte instalaci znovu a v průběhu instalace specifikujte konkrétní moduly které se mají instalovat a které nikoli (viz ilustrační obrázek). Po úspěšné instalaci se v seznamu slovníků objeví přesně ty slovníky (jazykové kombinace), které jsou nainstalovány.

V tomto kroku instalace specifikujte požadované moduly

Specifikujte které moduly se mají instalovat

 

Po spuštění slovníku jsou na liště Slovníky/Výběr slovníků všechny ikony zašedlé neaktivní. Slovník nic nevyhledá a pozadí se zabarví dočervena.

Lišta Slovníky/Výběr slovníků zobrazuje ikony představující dostupné oborové skupiny. Aktivní jsou pouze ty, které máte zakoupeny a tedy aktivovány aktivačním klíčem (máte-li např. zakoupen slovník Magnus Manager AČ, pak jsou aktivní ikony zleva až po obchodně-právnický slovník, zbytek ikon je neaktivních, slovník Magnus Expert pak má aktivní všechny ikony). Pokud používáte zkušební verzi, měly by být aktivní všechny ikony. Jestliže jsou tedy neaktivní, vaše zkušební doba vypršela (zkontrolujte na liště Systém/Aktivace slovníků). Pozor, pokud jsou ikony aktivní, slovník vyhledává pouze v těch, které jsou stisknuty (pokud není stiskuta žádná, slovníky vyhledává ve všech).

Aktivován Magnus Manager AČ, prohledává se všeobecný a elektrotechnický slovník

 

Nefunguje mi mluvená výlovnost. Co mám dělat?

Podpora výslovnosti se implicitně instaluje pro angličtinu a němčinu. V průběhu instalace tey zkontrolujte, zda máte označenu podporu výslovnosti k instalaci i pro další jazyky (pokud je používáte). Pokud je vše nainstalováno, pak figurku výslovnosti aktivujete tlačítkem na liště Slovníky/Parametry vyhledávání - ikona "reproduktor". Pozor, mluvená výslovnost nebude fungovat pod Windows Vista, na všech ostatních platformách funguje normálně (pokud nefunguje a přitom jste ji správně instalovali, jedná se o chybu - kontaktujte technickou podporu)