NOVINKY

arr3Nová funkce - propojení s online vyhledávači Manažer online slovníků Od verze Magnus 9.1.0.0 můžete použít přímo z okna slovníku funkci...

KONTAKTY

Multioborové překladové slovníky Magnus
Vývoj a distribuce překladových slovníků pro PC
tel: +420 775585574
info@vocab.cz

PODPORA » ŘEŠENÉ PROBLÉMY
Potíže s výslovností

Výslovnost je funkční u všech verzí a pro všechny jazykové kombinace (pouze čeština má svoje specifika) nezávisle na aktivaci slovníků, tzn. výslovnost funguje i ve zkušební nebo dokonce expirované verzi. Pokud vám tedy mluvená výslovnost nefunguje, je třeba hledat řešení zde nebo se obrátit na technickou podporu.

Mluvená výslovnost je ve slovnících Magnus řešena technologií hlasového syntezátoru využívajícího animovaných postaviček Microsoft Agent známých z dřívějších verzí Microsoft Office. Soubory nutné pro správnou výslovnost je třeba v průběhu instalace specifikovat pro každý jazyk zvlášť.

 

Po aktivaci výslovnosti se nezobrazí figurka

Pravděpodobně tedy nemáte nainstalovánu podporu Microsoft Agent. Spusťte instalaci Magnus a v jejím průběhu prověďte úpravu nastavení tak, že se výslovnost pro daný jazyk instaluje na pevný disk. Soubory Microsoft Agent lze také v případě potíží stáhnout přímo ze stránek Microsoftu: www.microsoft.com/msagent

Figurka se zobrazí, ale nereaguje na označované výrazy

Jesliže okno výrazů a okno slovních spojení obsahuje vyhledané výrazy, kliknutím na výraz se figurka přesune na určené místo, ukáže rukou a vysloví text. Pro některý jazyk může být výslovnost v nastavení potlačena (např. když si nepřejeme, aby figurka vyslovovala česky). U Magnus 2009 stiskněte Ctrl-N, přejděte na tabulku Výslovnost a zatrhněte jazyky, na které má nebo nemá figurka reagovat. U Magnus 2011 je toto nastavení v hlavní liště.

Figurka se přesouvá, ale nemluví

Jestliže figurka reaguje, ale nemluví, problém je v samotném hlasovém syntezátoru pro daný jazyk. Buď není správně nainstalován anebo má nějaké jiné potíže. Protože se jedná o produkty jiných firem, je třeba problém vyřešit experimentálně. Nejprve se pokuste Magnus včetně výslovnosti přeinstalovat, Poté restartujte Windows. Pokud ani potom výslovnost nefunguje, obraťte se na technickou podporu.

Figurka má fialové pozadí namísto transparentního

Microsoft zveřejnil hotfix KB969168, který by měl podobné problémy s kompatibilitou vyřešit. Lze jej stáhnout zde:

http://hotfixv4.microsoft.com/Microsoft%20Agent/latest/MSAgentWin7/200909210200/free/395039_intl_i386_zip.exe
http://hotfixv4.microsoft.com/Microsoft%20Agent/latest/MSAgentWin7x64/200909210200/free/395040_intl_x64_zip.exe

Nám se jeví jako vhodnější řešení instalace tzv. Double Agent emulátoru, který lze zdarma stáhnout zde:


http://www.cinnamonsoftware.com/double_agent.htm
(po instalaci je třeba jej aktivovat dle návodu)


Vzhledem k tomu, že Microsoft již aktivně technologi MS Agent nepodporuje, ale spíše trpí, bude i do budoucna lepší spoléhat na výše uvedený emulátor, jehož autor slibuje bezproblémovou kompatibilitu i v následujících verzích Windows.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

imgPozadi za postavickou vyslovnosti imgJan img11.04.2012 02:32
img img imgimgRe: Pozadi za postavickou vyslovnosti imgamerican cash advance farmville va img05.05.2015 10:30
img img imgimgRe: Pozadi za postavickou vyslovnosti imgscratch for cash img29.04.2015 19:21
img img imgimgRe: Pozadi za postavickou vyslovnosti imgamerican fast cash kalispell img26.04.2015 07:43
img img imgimgRe: Pozadi za postavickou vyslovnosti imginstallment loans in colorado springs img26.04.2015 03:19
img img imgimgRe: Pozadi za postavickou vyslovnosti imginstant loan peterborough img23.04.2015 04:05
img img imgimgRe: Pozadi za postavickou vyslovnosti imgcash advance rates img23.04.2015 00:32
Potíže s instalací

Máte-li potíže s instalací a nenaleznete zde známé řešení, nenechávejte si je pro sebe, my váš problém vyřešíme a zveřejníme pro další uživatele.

Postup odinstalování a opětovná instalace na Youtube

Nedostatečná oprávnění (Windows Vista/Windows 7)

K instalaci aplikace jsou potřeba práva administrátora. Pokud práva administrátora nemáte, instalaci musí provést administrátor. Poté již může samotnou aplikaci používat i uživatel s omezenými právy.

Pokud instalace požaduje oprávnění administrátora a vy je přesto máte, pak doporučujeme změnit úroveň "Řízení uživatelských účtů". Ve Windows 7 je implicitně nastavena na nejvyšší zabezpečení. V Ovládacích panelech - Uživatelské účty - položka Řízení uživatelských účtů - snižte úroveň zabezpečení na minimum, restartujte počítač a pokuste se znovu o instalaci.

Zastavení instalační procedury během instalace

Tento problém nastává během instalace aplikace výslovnosti. Proces instalace je přerušen a pokračuje teprve po úspěšné instalaci externí aplikace, která vyžaduje vaše potvrzení. Okno této externí aplikace někdy nevyskočí do popředí, ale zůstane na pozadí a uživatel si jí nevšimne. Je potřeba ručně aktivovat tuto instalaci např. klávesami Ctrl-TAB nebo myší nalézt na panelu spuštěných programů. Poté již instalace pokračuje standardním způsobem.

Tomuto problému se můžete vyhnout tak, že v prvním kroku instalace nastavíte všechny položky výslovnosti tak, aby se neinstalovaly. Výslovnost lze poté kdykoli přiinstalovat později.

Opravný balíček

Starší instalační balíčky mohou způsobovat výše uvedené problémy při instalaci. Proto doporučujeme vždy stáhnout a nainstalovat nejaktuálnější verzi. Aktuální verzi ke stažení naleznete zde:

Magnus 2011 - download


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

imgUživatelský slovník imgIvan Fučík img27.06.2017 15:52
img img imgimgRe: Uživatelský slovník imgKP img28.09.2018 00:00
imgOkno se spouští minimalizované imgStanislav Pokorný img21.11.2015 17:03
imgaPNSZrVVp4Y imgTbPoGl78Zhp img21.11.2015 10:26