Mobile navigation Search icon

Proč mojeID

Opravdu ověřená identita

Díky propojení mojeID s Národním bodem pro identifikaci a autentizaci (NIA) můžete svůj účet používat jako plnohodnotný autentizační prostředek. Při ruce tak neustále můžete mít služby veřejné správy jako jsou: bodové hodnocení řidiče, osobní list důchodového pojištění, e-recepty nebo potvrzení o studiu.

Více o přístupu ke službám veřejné správy

Ilustrace služby veřejné správy
Ilustrace jedno jméno a heslo

Jedno jméno a heslo

Na každé stránce máte jiné přihlašovací údaje, hesla si v lepším případě snažíte zapamatovat, v tom horším si je musíte zapisovat? S mojeID tomu dáte sbohem! K přihlášení k vašim oblíbeným službám, které mojeID podporují, vám bude stačit jediný účet od mojeID s jediným jménem a heslem.

Žádné další registrace

Narazili jste na novou zajímavou službu a chcete ji vyzkoušet? Tak to se připravte na zdlouhavé vyplňování registračních formulářů se všemi možnými osobními údaji. Anebo ne?

MojeID se postará, abyste už nikdy nemuseli vyplňovat své jméno a příjmení, e-mail, telefon, adresu a další údaje, ani si vymýšlet uživatelské jméno. To vše za vás udělá mojeID.

Ilustrace žádné další registrace
Ilustrace bezpečnost

Bezpečnost

Pamatovat si spoustu různých hesel se nechce asi nikomu a zaznamenávat si je všechna na nějaké jednoduše dostupné místo může být zase dost riskantní. S mojeID vám bude stačit heslo jedno a můžete si být jisti, že u nás bude v naprostém bezpečí. Zůstane totiž opravdu jen u nás, k poskytovateli služeb se vůbec nedostane, a tak nehrozí, že by bylo jakkoli zneužito.

Kromě klasického hesla se navíc přes mojeID můžete přihlašovat také pomocí digitálního certifikátu nebo zvolit ještě bezpečnější dvoufaktorové přihlašování.

Více o bezpečnosti

Ilustrace údaje aktualizované z jednoho místa

Údaje aktualizované z jednoho místa

Přestěhovali jste se, změnili jste telefonní číslo nebo máte novou e-mailovou adresu a teď vás čeká opravování těchto údajů u všech služeb, k nimž jste registrovaní? S mojeID je stačí změnit pouze jednou a my už se postaráme o to, aby vaše oblíbené stránky měly všechny důležité informace při každém přihlášení vždy aktuální.

Ilustrace údaje pod kontrolou

Vaše údaje pod kontrolou

Vy sami si nastavujete, které údaje prostřednictvím mojeID poskytnete různým provozovatelům služeb. Pouze vy tak rozhodujete o tom, co předáváte dál, a díky tomu nehrozí, že od vás někdo získá údaje, které ve skutečnosti ani nepotřebuje.

Ilustrace osobní vizitka

Osobní vizitka

Založením účtu na mojeID získáváte také svou osobní vizitku umístěnou na doméně mojeid.cz. Vaše kontaktní informace, jako je nejen telefon či e-mail, ale také adresa profilu na Faceboku, účet na Skype a mnoho dalších, budou viditelné na jednom místě – tedy samozřejmě pouze ty, které viditelné mít chcete – a budete je moct kdykoli jednoduše aktualizovat.

Jak aktivovat osobní vizitku

Ilustrace mojeID je zdarma

MojeID je zdarma

Myslíme si, že bezpečnost nejen nakupování, ale obecně pohybu na webu by měla být dostupná každému. I proto mojeID bylo, je a vždy také bude zdarma!